ACS Poli a mai disputat un amical cu CS Tudor Vladimirescu

Poliştii s-au impus în meciul de pregătire disputat cu echipa arădeană de Liga a III-a la scorul de 3-2. Ca şi până acum, antrenorii au rulat două echipe diferite.

Cei de la Tudor Vladimirescu s-au clasat sezonul trecut pe locul 10, faţă de ACS Recaş care a terminat seria pe primul loc, iar diferenţa s-a văzut în teren. Szalbocs Szekely a marcat în minutul 34 cu capul după o centrare de la Nanu şi în minutul 43, după o centrare de la Poparadu. Pe finalul reprizei au marcat şi oaspeţii. În repriza secundă Vădrariu a înscris pentru 3-1, iar cei de la Vladimirescu au mai marcat tot în ultimele minute ale reprizei. Deşi a jucat bine în atac, Szekely spune că încă nu a semnat o înţelegere cu clubul, urmând ca negocierile să continue în zilele următoare. A fost un meci de antrenament, destul de greu din cauza căldurii, Am arătat că deja începem să formăm o echipă, a fost un joc bun al nostru. Mă simt bine aici, e altceva decât a Recaş ca şi condiţii, sper să rămân aici. Ieri am avut negociere, nu ne-am înţeles o mai fie o dată când vom negocia, a declarat atacantul.

Echipele:

Repriza I: Amarinei, Dăruială, Tânc, Şeroni, Szalkai, Boldea, Petcuţ, Poparadu, Nanu, Enciu, Szekely

Repriza a II-a: Coca, Iovan, Zaluschi, Miculescu, Cărpinişan, Fuchs, Daminuţă,Trandu, Vădrariu, Vântură şi Boştină.