Te afli aici: Acasa » Sport » Cupa României la karate Shotokan ESKU 2022, la Sala Polivalentă din Dumbrăvița

Cupa României la karate Shotokan ESKU 2022, la Sala Polivalentă din Dumbrăvița

 

Sâmbătă, 04.06.2022, începând cu orele dimineții, Sala Polivalentă din Dumbrăvița a devenit neîncăpătoare, fiind gazda Cupei României la karate Shotokan ESKU 2022.

La competiție au participat 21 de cluburi din întreaga țară, cu peste 300 de sportivi, pentru 490 de probe. Clubul sportiv Golden Karate Timișoara a participat cu un număr impresionant de sportivi, 37 la număr, sub îndrumarea tinerei sensei Roxana Stoian.

Locurile obținute de sportivii clubului timișorean au fost:

Aboud Amira – locul 1 kata junioare, 1 kata senioare;

Oprișor Victor – locul 3 kata, locul 2 kata echipe, locul 2 kumite;

Ieva Daria – locul 3 kata, locul 3 kata echipe;

Mitu Vlad – locul 2 joc tehnic;

Potages Luca – locul 3 kata;

Iacob Sabina – locul 2 kumite, locul 1 shobu ippon;

Buftea Oliver –locul 1 kumite, locul 1 shobu ippon;

Argint Alexandru – locul 2 kumite, locul 3 shobu ippon;

Sgondea Alice – locul 2 kata, locul 3 kumite seniori, locul 1 shobu ippon seniori;

Pasculescu Claudia – locul 3 kata, locul 1 kata echipe;

Bekesi Roberta – locul 2 kata, locul 1 kata echipe, locul 3 kumite;

Belgea Romina – locul 1 kata echipe, locul 1 kata;

Blagaila Ștefan – locul 2 kumite, locul 1 shobu ippon;

Pongor David – locul 1 kata;

Iorgovan Denis – locul 2 kumite seniori;

Bradea Radu – locul 2 kata, locul 2 kumite;

Ieva Vlad – locul 2 kata echipe;

Ranga Zina – locul 3 kata echipe;

Kalman Hanna – locul 3 kumite;

Kocsis Dean – locul 2 kumite;

Farkas Petra – locul 2 kata echipe mixt;

Bradea Dragoș – locul 1 joc tehnic;

Kovacs Adam – locul 3 kumite;

Costin Andrei – locul 3 kumite;

Tarau Bianca – locul 1 joc tehnic, locul 3 kata;

Romanitoiu Alessia – locul 3 joc tehnic;

Viliga Andrei – locul 3 joc tehnic;

Cristea Eduard – locul 2 joc tehnic;

Pașcalău Rareș – locul 3 kata, locul 1 joc tehnic;

Oltean Marius – locul 2 joc tehnic;

Valenti Daria locul 2 kata, locul 3 kata echipe;

Buftea Beatrice – locul 2 shobu ippon;

Balu Dominic – locul 2 joc tehnic.

Au mai participat Zanfir Camelia, Iaciu Rafael, Tarau Bogdan și Farkas Imre.

© 2012 TimNews, toate drepturile rezervate.

Mergi sus