FC Vaslui, eliminată din preliminariile Champions League

Moldovenilor nu le merge bine nici anul acesta în cupele europene. FC Vaslui a fost eliminată de Twente după 0-0 în returul de aseară. În tur a fost 2-0 pentru olandezi.

Vasluienii au fost aproape de a înscrie în minutul 23, după o acţiune a lui Adailton. Pe parcursul primelor 45 de minute şi Temwanjera a avut câteva ocazii. Cerniauskas şi-a salvat echipa după ce a apărat un şut al lui Janko. În repriza a doua, elevii lui Viorel Hizo au jucat mult mai slab, iar Janko a avut mai multe ocazii, nefructificate însă. Temwangera a vut o ultima ocazie importantă în minutul 73, dar scorul a rămas 0-0. Acum, cei de la Vaslui îşi aşteaptă vineri adversara de la tragerea la sorţi pentru Play-off-ul Europa League.