Politehnica Municipal a mai bifat un amical inainte de duelul cu Suceava

Săptămâna aceasta se reia Liga naţională masculină, aşa că alb-violeţii au mai jucat un meci de pregătire cu formaţia de liga a treia sârbă, Radnicki din Jasa Tomic. Poli s-a impus cu 42-20 după un meci în care Nedeljko Vuckovic a rulat aproape toţi jucătorii.

Nu au jucat Marius Ignat, operat recent, Silviu Băiceanu şi Alexandru Ursu. Radnicki nu a pus probleme deosebite timişorenilor. La pauză, alb-violeţii aveau avantajul de 23-10, iar în repriza a doua, scorul nu suferit răsturnări. Principalii marcatori au fost Gabriel Cotinghiu, 7 goluri, Dragan Mrakic şi Mihai Timofte, 6 goluri, Călin Hagiu şi Claudiu Şimicu, 5 goluri şi Andrei Lela, 4 goluri.