RCM se califica fara probleme in sferturile Cupei Romaniei

Galben-albaştrii au învins pe Ştiinţa Petroşani la scorul de 61-18. Elevii lui Chester Williams au bifat 9 eseuri în partida din Valea Jiului şi aşteaptă acum următorul adversar.

În prima repriză Căpăţână şi Burcea au reuşit două eseuri, cărora li s-a mai adăugat câte o reuşită din partea lui Tuiatua şi Jody Rose. Cu transformările marca Gabriel Conache, la pauză timişorenii au intrat la scorul de 40-3la pauză. În repriza secundă, au mai adus puncte Carpo, Laurenţiu Tănase şi Sola. Adversarul bănăţenilor din sferturi se va afla luni, după tragerea la sorţi, iar meciul se va disputa la sfârşitul săptămânii viitoare.