Te afli aici: Acasa » Sport » SPORT / BCM Danzio a pierdut la Craiova după ce a avut meciul în mână

SPORT / BCM Danzio a pierdut la Craiova după ce a avut meciul în mână

Timişorencele au pierdut cu 78-68 după ce au avut un avans de 10 puncte înainte ultimului sfert. Înfrângerea le menţine pe violete pe locul 8, deşi echipa spera să mai urce o poziţie în clasament dacă reuşeau să bată în Bănie.

Oltencele au început mai bine şi au câştigat primul sfert la scorul de 19-16. Timişorencele au revenit însă în următoarele două sferturi, câştigate cu 23-17, respectiv 18-12, astfel că înainte de ultimul sfert, echipa antrenată de Ljubomir Kolarevic avea 57-48. Gazdele au jucat însă perfect în ultimele zece minute şi au câştigat sfertul cu 30-11. Cele mai bune marcatoare au fost Tiffany Brown şi Biljana Pesovic pentru Danzio, cu 19, respectiv 16 puncte şi 10 recuperăi pentru sârboaică. De la Craiova, Bartee a prins o zi bună, cu 23 de puncte şi 16 recuperări, dar şi Hoskins, care a înscris 22 de puncte pentru echipa sa.