SPORT / Victorie categorică pentru BCM Danzio la Bucureşti

Alb-violetele au început returul cu dreptul după ce au câştigat contra Olimpiei Bucureşti cu 86-54. Tiffany Brown nu a jucat în acest meci, deşi a jucat în amicalul de la Oradea.

Deja după primul sfert, timişorencele au luat deja un avantaj confortabil, 28-11, iar în următoarele zece minute şi-au crescut ecartul după 17-13. Bucureştencele au reuşit să câştige al treilea sfert cu 18-16, insuficient însă pentru a mai spera la ceva, iar ultimele zece minute au fost adjudecat tot de Danzio, la scorul de 25-12. Jovana Vukoje a prins o zi excelentă, cu 31 de puncte marcate, Andra Haas a reuşit să înscrie şi ea 16 puncte, iar Biljana Pesovic a bifat un nou double-double cu 15 puncte şi 13 recuperări. De la Olimpia, cele mai bune marcatoare au fost Ursu, cu 15 puncte, urmată de Filip şi Munteanu, cu 11, respectiv, 10 puncte.