Timba, victorie in amical cu echipa din Zitiste

„Urşii” au susţinut un amical cu porţile închise contra echipei din Zitiste, care evoluează în liga secundă din Serbia. Timba s-a impus cu uşurinţă, la scorul de 98-51.

În acest meci nu au evoluat Rickey Huckaby şi Bosko Stojakovic, cu mici probleme medicale. Bogdan Murărescu a început meciul cu Bogdan Cormoş, Florin Popa, Petru Czmor, Jordan Glynn şi Chief Kickingstallionssims. După primul sfert, scorul era 20-8, pentru ca la pauză, avansul galben-negrilor să fie deja 47-22. După sfertul al treilea diferenţa era şi mai mare, 70-33, iar pe final, singura „nemulţumire” a Timbei poate fi că nu a atins suta. Florin Popa a marcat cele mai multe puncte, 20, urmat de Jordan Glynn, cu 18 puncte şi  Chief Kickingstallionsims cu 17 puncte.