Universitatea Timişoara a câştigat primul set azi la Piatra-Neamţ. Din păcate, nu au fost să fie două seturi, ceea ce ar fi adus Timişoarei primul punct în clasament. Meciul a fost câştigat cu 3-2 de nemţeni, la scorul de 25:14, 25:23, 23:25, 25:21.
Timişoara a fost aproape de a câştiga al patrulea set, când a condus la un moment dat 18:15, dar moldovenii nu au lăsat meciul să le scape printre degete. Eram obsedat de blestemul primului set şi sincer nu-mi făceam iluzii că-l vom obţine aici. La un moment dat, m-am gândit chiar şi la un punct, mai cu seamă că am avut trei puncte în setul al patrulea. Cu un pic de şansă, cred că puteam duce jocul în setul decisiv. Dar, să o luăm din aproape în aproape şi să creştem de la set la set, de la joc la joc. Cred că astăzi am făcut un prim pas în această direcţie, a declarat Sorin Grădinaru pentru handbalvolei.ro.

Fii primul care comentează