Săptămâna aceasta va avea loc tradiţionalul Turneu de handbal masculin „Banatul”, vineri şi sâmbătă. Anul acesta vor participa doar echipe din România, iar programul turneului a fost stabilit.
Politehnica Municipal a reluat pregătirile cu mingea, după o perioadă de acumulări fizice. Singurul care lipseşte este Cristian Fenici, care joacă la echipa naţională. Alături de timişoreni, la turneu va participa HC Caraş-Severin, Pandurii Târgu-Jiu şi Universitatea Cluj. Fiecare echipă va juca cu fiecare, după următorul program:
Vineri, 13 ianuarie:
Ora 16,30: CS Caraş Severin – Pandurii Tg Jiu
Ora 18,30: Politehnica Municipal Timişoara – Universitatea Cluj
Sâmbătă, 14 ianuarie:
Ora 9,30: CS Caraş-Severin – Universitatea Cluj
Ora 11,30: Politehnica Municipal Timişoara – Pandurii Tg Jiu
Ora 16,30: Universitatea Cluj – Pandurii Tg Jiu
Ora 18,30: Politehnica Municipal Timişoara – CS Caraş-Severin

Fii primul care comentează