Liberalii au adoptat o rezolutie privind necolaborarea cu PDL si cu Traian Basescu

Congresul extraordinar al PNL a adoptat, sâmbătă, o rezoluţie prin care liberalii îşi asumă nu colaboreze cu Traian Băsescu şi PDL. Prin această rezoluţie, adoptată cu o abţinere, PNL se angajează să nu colaboreze cu Traian Băsescu şi cu reprezentanţii PDL în planul administraţiei locale, în Parlament sau în Guvern. Decizia adoptată sâmbătă este în conformitate cu Protocolul de funcţionare a Uniunii Social Liberale.

Potrivit rezoluţiei, PNL reconfirmă astfel politica de alianţe decisă anterior, precum şi determinarea de a guverna în plan local şi central alături de partenerii din USL, respectiv alături de PSD şi de PC.

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns