SPORT / Răsturnare de situaţie în cazul Calciopoli

Luciano Moggi va prezenta în faţa instanţelor italiene o înregistrare prin care va prezenta că nici cei de la Inter Milano nu au fost imaculaţi. Înregistrarea redă o discuţie între şeful arbitrilor din sezonul 2004-2005 şi cel care a arbitrat de la centru derby-ul Inter-Juventus. La acel meci, Inter se afla pe locul doi, în urma celor de la „Bătrâna Doamnă”, iar şeful arbitrilor, Paolo Bergamo,  îi sugera centralului delegat, Paolo Rodomonti, să avantajeze echipa de pe locul doi. Discuţia a fost redată în publicaţia italiană Tuttosport. Dacă ai dubii,…

Citește mai mult

Milan a învins Interul în Supercupa Italiei

AC Milan şi-a luat revanşa în faţa celor de la Inter sezonul acesta. După victoria din campionat, rossonerii i-au învins cu 2-1 pe interişti în Supercupa Italiei, disputată la Beijing pe stadionul „Cuib de Pasăre”. Inter a condus la pauză şi a jucat mai bine prima repriză, dar AC Milan a revenit în forţă în repriza secundă. Sneijder a marcat primul gol din lovitură liberă şi Inter a intrat la pauză cu avantajul de 1-0. În repriza a doua, campioana Italiei şi-a dovedit clasa şi în doar nouă minute a…