Bronz pentru juniorii de la RCM

Juniorii echipei de rugby timişorene au câştigat bronzul la Turneul final dedicat categoriei lor de vârstă de la Braşov. Juniorii au câştigat medalia de bronz dup ce au câştigat contra celor de la Arieşul Mihai Viteazu Câmpia Turzii cu scorul de 15-0. Echipa este pregătită de Marian Marin. Conducerea a afirmat că peste câţiva ani, este posibil ca o parte dintre juniori să evolueze pentru echipa mare. foto: www.rugby-timisoara.ro

Citește mai mult

Adina Stoiedin si Christina Zidaru, medaliate la Bucuresti

Tinerele jucătoare de la BCM Danzio au participat la Bucureşti la Campionatul universitar Student Sport’s, respectiv la Bucureşti Streetball Week-end, de unde nu s-au întors cu mâna goală. Adina Stoiedin, pivotul de la BCM Danzio a participat la Campionatul Universitar, unde a câştigat medalia de argint. Christina Zidaru a participat la Bucureşti Streetball Week-end, cel mai mare concurs de streetball din Europa de Est. Ea a câştigat medalia de bronz.

Adelina Pastor, descalificată la Tallin

Adelina Pastor a fost descalificată după ce a câştigat medalia de bronz la Campionatele Europene de Juniori de la Tallin. Motivul oficial nu a fost prezentat imediat de organizatorii competiţiei, dar cel mai probabil, Pastor a călcat linia despărţitoare dintre culoare. În aceeaşi probă, la 400 de metri, a participat şi românca Bianca Răzor, care a cucerit medalia de aur. Atleta a reuşit cea mia bună performanţă a carierei, cu timpul de 51,96 de secunde. Totuşi, recordul din 1975 rămâne în picioare. Atunci, Christina Brehmer, din RDG, a alergat această…