Inceput foarte prost pentru ACS Poli

ACS Poli s-a făcut de râs în Cupa României. Echipa a fost eliminată de Şoimii Pâncota în faza a IV-a a competiţiei cu 3-2 după un autogol şi cu multe absenţe, deoarece conducerea nu a obţinut cărţile verzi pentru jucători din străinătate. Kirev, Şakir şi Marovic nu au putut evolua, singurul stranier din echipă fiind fundaşul central Petrovic. Din păcate, stranierul a purtat ghinion alb-negrilor. Petrovic a reuşit să deschidă scorul în minutul 38, dar în propria poartă. În minutul 42, era deja 2-0 după golul lui Lengher. Până la…

Citește mai mult

Intrarea la meciul cu UTA va fi libera

Pentru a evita un debut pe un „Dan Păltinişanu” gol, edilul Nicolae Robu, împreună cu ceilalţi membri din Consiliul Director de la ACS Poli, a hotărât ca accesul la primul meci al sezonului să fie gratis. Decizia a fost luată în urma unor sondaje făcute pe Facebook. Primarul Nicolae Robu şi-a luat foarte în serios activitatea de pe cele trei conturi de pe Facebook şi a făcut deja mai multe sondaje pe reţeaua de socializare pentru a stabili diverse decizii din viaţa Timişoarei. La fel a procedat şi înainte de…