BC Timişoara joacă mâine returul sferturilor Cupei României, contra celor de la CSU Ploieşti. Bănăţenii sunt marii favoriţi la calificare, după victoria cu 91-65 obţinută pe teren propriu.
Alb-violeţii vor disput două meciuri săptămâna aceasta. Primul va fi mâine, la Brazi. După meciul din tur, Vladimir Arnautovic s-a declarat sceptic în privinţa calificării ploieştenilor. Să fim serioşi, sunt 26 de puncte, e greu să ne calificăm, a spus antrenorul învinşilor. De cealaltă parte, Pedrag Badnjarevic rămâne cu picioarele pe pământ. E important ca noi să mergem să batem, nu să ne gândim la conservarea diferenţei, a declarat antrenorul timişorenilor după meci. Dacă se vor califica mai departe, „leii” vor disputa Final Four-ul cu CSM Oradea, calificată prin retragerea celor de la CS Otopeni. Meciul dintre Dinamo şi Piteşti s-a terminat la egalitate, cu 67, 67, iar CSM Bucureşti a câştigat cu 91-85 meciul cu Gaz Metan Mediaş. Apoi, tot săptămâna aceasta, vineri, alb-violeţii vor juca acasă la CSM Bucureşti în prima deplasare a returului. Meciul de la Brazi se va juca de la ora 18.45 şi va fi transmis de Digisport. Arbitrii vor fi Mircea Şerban, Vlad Potra şi Alin Roşu.

Fii primul care comentează