SHOWBIZ / Liza Minnelli a refuzat să se lase învinsă de boală

Liza Minnelli a refuzat să se lase învinsă de encefalita de care s-a îmbolnăvit în anul 2000, boală după care medicii îi spuneau că nu va mai putea vorbi şi merge şi a „reptat” vorbirea şi mersul la fel cum făcea pentru a învăţa un rol, reuşind să se pună pe picioare, conform starpulse.com. Celebra actriţă şi-a petrecut trei zile în anul 2000 râzând incontrolabil până când oamenii din anturajul său şi-au dat seama că este ceva în neregulă şi a fost spitalizată cu diagnosticul encefalită, după cum a povestit, când a apărut la emisiunea realizată de Ellen DeGeneres.

Nu-mi mai amintesc mare lucru de atunci… dar ţin minte că medicii îmi spuneau ‘Liza, nu ai să mai poţi merge şi s-ar putea să nu mai poţi vorbi, dar măcar eşti în viaţă, şi având în vedere faptul că ai avut 16 atacuri cerebrale din cauza encefalitei, faptul că eşti în viaţă este extraordinar’, a povestit actriţa.
Mi-am spus nu, nu, nu (…) trebuie să mai fie o cale. Ce pot să fac? Să repet. Dacă ştiu ceva să fac bine în viaţa mea, este să repet până învăţ, a mai adăugat ea.
Şi astfel legendara actriţă din „Cabaret”, acum în vârstă de 65 de ani, a început să „repete” vorbirea şi mersul, iar 18 luni după ce i-a fost pus diagnosticul era din nou pe propriile picioare.

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns