EndoScope revine în 03 – 04 iulie 2026 la Timișoara, transformând orașul într-un centru al endoscopiei digestive avansate.
Conferința de două zile, în care partea teoretică se îmbină perfect cu sesiuni practice și demonstrații live se va desfășura la Centrul Reguonal de Afaceri Timișoara (CRAFT), Bd. Eroilor de la Tisa nr. 22, de la orele 8,00. EndoScope este locul unde medici distinși, atât locali cât și internaționali, își împărtășesc cunoștințele și experiențele.
Demonstrații live – Spitalul Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” din Timișoara, sesiuni practice și tehnologii de ultimă oră în endoscopie sunt doar câteva dintre momentele cheie ale evenimentului. Totul este gândit pentru a vă ajuta să îmbunătățiți practica zilnică și să rămâneți conectați la inovațiile din domeniu.
O sesiune hands-on în cadrul evenimentului. Vor fi disponibile cinci stații de endoscopie dedicate celor care doresc să participe, asigurând acces personalizat și suport profesional pentru fiecare participant.
